in

Audi SQ2 yola çıkıyor

Audi SQ2

Uzun süredir merakla beklenen SQ2 nihayet satışa sunuluyor. İlk olarak Paris Otomobil Fuarı’nda yüzünü gösteren ve detayları ortaya çıkan model, ilk etapta Avrupa pazarında satışa sunulacak.

Yüksek performanslı kompakt SUV, gücünü S3 modelinde de kullanılan 2.0 lt hacmindeki TFSI motordan alıyor. 296 Hp güç üretebilen motor, 400 Nm tork sunuyor. 7 ileri S-Tronic çift kavrama şanzımana sahip güçlü crossover, quattro 4 çeker sistemiyle de öne çıkıyor.
0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 4.8 saniyede tamamlayan aracın son hızı ise 250 km/s ile sınırlandırılmış.

Otomobilin dış tasarımında 8 dik çubuğa sahip ve Audi’nin yeni tasarım çizgisini yansıtan oldukça geniş bir ön ızgara yer alıyor. Agresif bir yüze sahip olan SQ2’nin 4 egzoz çıkışı ise sahip olduğu gücü vurguluyor. Standart modelde18 inç alaşım jantlar kullanılırken, 19 inç jant lar da tercih edilebilecek.

Audi SQ2’nin gücünü dizginlemek konusunda frenler büyük önem taşıyor. Araçta ön tarafta 340 mm., arkada ise 310 mm. çapında fren diskleri kullanılıyor. Şasi ise standart modellerden 20 mm daha alçak tasarlanmış.
Otomobilde yer alan hıza duyarlı direksiyon, özel olarak SQ2 için tasarlanmış ve daha net tepkilere sahip.

Aracın iç tasarımında S model gamının standart çizgileri hakim. Spor koltuklar, spor direksiyon, daha canlı bir renk kullanımı ile sportif görünüm ön plana çıkıyor. Eğer istenirse 12.3 inçlik gösterge paneli takometresi de olan özel bir ekran modu ile geliyor. Ayrıca otomobilde 8.3 inç boyutunda MMI bilgi-eğlence sistemi yer alıyor. Model ayrıca Apple CarPlay ve Android Auto teknolojisinin yanı sıra, sesli komut wi-fi hotspot özelliklerine de sahip.

YAZI:

Written by admin

SEAT Arctic Cirle Testing

Kutuplarda 10 hafta!

Audi Ice Race

Sportmen Audiler buz üzerinde yarışacak!