in ,

Geçmişin mirasıyla geleceğin buluşması

Heritage EV Concept

Dünyanın seçkin otomobil üreticilerinden Aston Martin, geçmiş ve geleceği aynı gövdede buluşturdu. Marka, elektrikli otomobil teknolojisini 1970 model bir DB6 üzerinde uyguladı.

Aston Martin Heritage EV Concept adı verilen prototip, 1970 model DB6 MkII Volante’yi baz alıyor. Konsept tasarım, geri dönüştürülebilir enerjiyle çalışan elektrikli güç ünitesinden gücünü alarak bir ilke imza atmış oluyor.
Tasarımın oluşturulmasındaki ana nedenler arasında, klasik araçların ileride “yasaklanmasına” karşı bir öneri olarak ortaya çıkartılmış. Elektrikli güç ünitesine sahip konsept klasik otomobil, Rapide E’de de kullanılan teknolojinin bazı özelliklerine sahip. Markanın iddiasına göre, “kendine yeten pil” yani Cassette, orijinal motorun ve şanzıman bağlantı noktasının üzerine yerleştirilmiş. Cassette ayrıca otomobilin elektrik sistemine de enerji sağlıyor. Tüm enerji yönetim sistemi, otomobilin kabininde yer alan ekrandan kontrol edilebiliyor.

Otomobil henüz sadece konsept olsa da, Aston Martin yakın gelecekte bu aracı piyasaya sürmeyi hedefliyor. İngiliz üretici, geçmişine bir saygı duruşu niteliği taşımasının yanında, geri dönüştürülebilir enerji kullanımı açısından da yenilikçi bir hamlede bulunarak, klasik otomobillerin de gelecekte yer alabileceğini gösteriyor.

Written by admin

Floyd Jackson Shows Off His Amazing Car Collection For The First Time

Battista Pininfarina

Pininfarina 90. yaşını Battista ile kutluyor