in

Hızlı ve Elektrikli!

nissan leaf nismo rc

Nissan’ın tamamen yenilenmiş elektrikli yarış aracı Leaf Nismo RC, Tokyo’da, Nismo Festivali’nde tanıtıldı.

Otomobil, markanın yenilenen Formula E aracının yanında yer almaya hazırlanıyor. Markanın yarış otomobilleri geliştiren kolu Nismo imzası bulunan otomobilde çift elektrik motoru bulunuyor. Elektrikli spor araç, 322 Hp güç üretebilirken, 640 Nm tork değerine ulaşabiliyor.

Nismo RC, 2011 yılında üretilen selefinin neredeyse 2 katından fazla güç üretebiliyor. Marka, otomobilin 0-100 km/s hızlanmasının yalnızca 3.4 saniye sürdüğünü söylüyor. Bu değer, bir önceki Nismo RC’den yüzde elli daha yüksek performans üretilebildiğini gösteriyor.

Otomobilin ağırlığı ise bin 220 kg. Ağırlığın bu kadar düşük olması, kullanılan yekpare karbon fiber gövde ile sağlanmış. Dengeyi sağlayabilmek için elektrik motorları ön ve arka tekerleklerin üzerine yerleştirilmiş. Otomobil, 4 çeker sürüş sistemine sahip. Tekerleklere anlık sağlanan tork sayesinde, viraj hakimiyeti de oldukça geliştirilmiş.

İkinci nesil Leaf RC, ihtiyaç duyduğu gücü yüksek kapasiteli lityum-ion bataryadan sağlıyor. Otomobilin ayrıca günlük hayatta kullanılabilir olması, başka bir avantajı.

Aracın dış tasarımında ise uzun gövde, yeniden tasarlanmış ön kısım, Led ışıklandırma ve ayarlanabilir arka kanat bulunuyor. Nissan Leaf Nismo RC’de siyah ve gri renkler tercih edilmiş.

Bu özel araçtan dünya çapında yalnızca 6 adet üretilip, dağıtılması planlanıyor.

Written by admin

dsg

Geçmişten günümüze DSG!

Aston Martin Valkyrie

11.100 Devir 1000 HP!