in ,

2021 ilk çeyrekte Türkiye’de: Yeni Opel Crossland 

AUTOSPEEDMAGAZINE.COM – Opel, yenilenen Mokka’nın ardından şimdi de Yeni Crossland modelinin detaylarını paylaştı.

Yeni Crossland, çok kısa bir süre önce tanıtımı yapılan yeni Mokka’da kullanılan yeni Opel marka yüzü ile yollara çıkan ikinci model. Ayrıca tıpkı yeni Mokka gibi yeni Crossland de daha önce kullanılan X isim eklentisini artık kullanmıyor.

Tasarıma ek olarak Yeni Crossland’in şasi ve direksiyon sistemi dahil teknik mimarisi, uyarlanabilir çekiş kontrol sistemi IntelliGrip ile yeni donanım paketi de yenilenmiş. Yeni donanımlarla ürün çeşitliliği ve ürün niteliği de artırılmış.

Otomobilde ön ızgarayı ve farları organik olarak birbirine entegre eden yeni Opel Vizor mimarisi aracın ön bölümünü tamamen kaplayan bütünleşik tek bir yüz oluşturuyor. Bu tasarım yaklaşımı otomobilin olduğundan daha geniş görünmesini sağlarken aynı zamanda ön bölüm tek bir parçadan oluşuyor hissi veriyor. Opel Şimşek logosu ise ön ızgaranın ortasında sergileniyor. Yeni Opel Vizor tasarım yaklaşımı 2020 yılından başlayarak tüm yeni Opel modellerinin ayırt edici özelliği olarak kullanılacak ve gelecekte en güncel teknolojileri bir araya getirecek.

Opel’e özgü tasarımını daha da geliştiren koyu renkli yeni arka stop lambaları ve yeni parlak siyah bagaj kapağı yeni Crossland’ın daha geniş ve daha güçlü görünmesini sağlıyor.
 
Geliştirilen şasi ve yürüyen aksam sayesinde yeni Crossland’ın çok daha dinamik bir sürüş karakteri sergilediği bilgisi de paylaşılırken, bunun için Rüsselsheim’daki Opel mühendisleri, MacPherson tipi ön ve torsiyon kollu arka aks için yeni yaylar ve amortisörler geliştirmişler.
 
Opel, Avrupa’da, 2021 yılı başlarında bayilere ulaşacak olan yeni Crossland modeli için yakında  sipariş almaya başlıyor. Aracın Türkiye satışının ise 2021’in ilk çeyreğinde başlaması planlanıyor.

Written by admin

En güçlü Hyundai i20 tasarımı ve sesiyle gün ışığına çıktı

Lexus’un yeni SUV konseptini kadın pilotlar test edecek