in

Chery TIGGO 8 PRO aşırı soğuk testlerinden başarıyla geçti

AUTOSPEEDMAGAZINE.COM – Chery, Türkiye’deki en büyük modeli TIGGO 8 PRO ile aşırı soğuk testini başarıyla geçti.

Buzlu ve karlı yol koşulları, araçların güç sistemlerine daha fazla yük bindiriyor. Yüzde 45’lik maksimum eğim tırmanma becerisiyle zorlu yol koşullarında da dengeli bir şekilde ilerlemeye devam eden TIGGO 8 PRO’nun 235 mm tabanlı lastikleri bozuk yüzeylerde sürüş stabilitesini artırarak yüksek tutuş sağlıyor. TIGGO 8 PRO, hafif ve verimli 1.6 TGDI motor ve bu motorla uyum içinde çalışan 7DCT şanzımanla birlikte sunuluyor. Bu ikili, yüksek taşıma kapasitesi, yüksek güç aktarma verimliliği ve motor kontrollü vites değiştirme gibi avantajlar sağlıyor. TIGGO 8 PRO, soğuk havalarda bile yüksek tutuş ve çekiş gücü sağlayarak buzlu ve karlı yollarda akıcı ve dengeli bir sürüş deneyimi sunuyor.

İç tasarımı ve akıllı güvenlik konfigürasyonları açısından kullanıcılara konforlu bir sürüş deneyimi vadeden TIGGO 8 PRO, hem elektrikli hem de ısıtma ve soğutma özelliğine sahip deri koltuklarıyla öne çıkıyor. Aracın koltuk başlığı da ayrıca desteğe sahip. TIGGO 8 PRO’nun, “CN95 tıbbi sınıf” klima filtreleriyle donatılan çift bölgeli otomatik kliması, sürücü ve ön yolcunun farklı sıcaklık gereksinimlerini karşılıyor. Bağımsız havalandırma ızgaraları iç mekânın konforlu bir ortam sıcaklığına daha hızlı ulaşmasını sağlıyor.

TIGGO 8 PRO, standart donanımında yer alan “Bosch ESP 9.3 Elektronik Stabilite Programı” ile güvenlik konusundaki iddiasını da ortaya koyuyor. Bu program, endüstrinin en yüksek performanslı dört çekirdekli işlemcisini kullanırken, Savrulma Önleme Sistemi ve Çekiş Kontrol Sistemi gibi yardımcı işlevlerle destekleniyor. Böylece TIGGO 8 PRO her zaman güvenli ve dengeli bir sürüş ortamı oluşturuyor. Aynı zamanda 13 farklı Gelişmiş Sürüş Destek Sistemi (ADAS) ve Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPMS) ile donatılan araç, buzlu ve karlı yol koşullarını zahmetsizce yönlendirme sağlayıp düzenli ve güven verici bir sürüş deneyimi sağlıyor. Chery TIGGO 8 PRO, küresel seviyede kaliteli ürünler sunmak üzere “Yüksek Sıcaklık”, “Aşırı Soğuk” ve “Yayla” gibi en zorlu koşullarda test ediliyor. Bu testler, aracın zorlu koşullara uyum sağlaması, tüm bileşenlerinin stabil çalışması ve çevre koşullarına uyum sağlaması gibi becerilerinin güvenilirliğini ele alan farklı ve zorlu test koşullarını içeriyor.

Chery’nin test ekibi, aşırı soğuk testlerinde, TIGGO 8 PRO için kapsamlı bir değerlendirme gerçekleştirdi. Dinamik, ısıtma, buz çözme, buğu giderme, soğuk çalıştırma ve düşük sıcaklığa uyum sağlama değerlendirmelerinin yer aldığı testler kullanıcıların; zorlu koşullarda soğuk çalıştırma, buz çözme, buğu giderme, ısıtma ve sezgisel sürüş hissi gibi deneyimlerini ele alıyor. Ayrıca test ekibi, hareket halindeyken aracın çeşitli bileşenleri üzerinde karmaşık uyum testleri gerçekleştirerek tüketicilerin dünya genelindeki farklı yol ortamlarında tutarlı bir performans deneyimlemelerini sağlıyor.

Olumlu kullanıcı geri bildirimleri ile dünya genelinde büyük başarılara imza atan TIGGO 8 PRO, şu an 80’in üzerinde ülke ve bölgede 800 binden fazla kullanıcıya sahip. Sadece geçtiğimiz Ekim ayında bile TIGGO 8 PRO’nun küresel satış hacmi 22 bin 987 adede ulaşarak daha fazla tüketiciye daha iyi bir seyahat deneyimi sağladı.

Written by admin

SWM Aralık ayında Türkiye’de

Mercedes-Benz 100. Yıl Cumhuriyet Rallisi sona erdi