in ,

DS 7 E-Tense 4×4 360 Türkiye’de

AUTOSPEEDMAGAZINE.COM – 2022’de yenilenerek ülkemizde DS Türkiye tarafından satışa sunulan DS 7 model ailesinin en üst versiyonu DS 7 Opera E-Tense 4×4 360 da Türkiye yollarına çıkmaya başladı.

DS Performance tarafından geliştirilen, 2 milyon 910 bin 900 TL’lik fiyat etiketine sahip model, özel donanımlarıyla öne çıkıyor. 4593 mm uzunluğunda, 1906 mm genişliğinde ve 1625 mm yüksekliğindeki DS 7 Opera E-Tense 4×4 360, 2738 mm’lik aks mesafesiyle geniş bir iç mekan sunuyor. Araç, koltuklar standart konumdayken 555 litrelik bagaj hacmiyle de iyi bir yükleme hacmi sunarken, elektrikli ayarlanabilen sırtlık eğimi ve katlanabilen arka koltuk sırtlıklarıyla bu hacim kademeli olarak genişletilebiliyor.

Formula E’deki E-Tense teknolojisi

Formula E’deki iki adet çifte şampiyonluğuyla DS Automobiles, E-Tense teknolojisini seri üretim otomobillerine aktarıyor. 360 HP’lik versiyonun Grand Touring ruhu, DS Performance tarafından gerçekleştirilen özel geliştirmelerle destekleniyor. Bu versiyonun şasisi 15 mm alçaltılırken, iz açıklığı da önde 24 mm, arkada ise 10 mm genişletildi. DS Performance logolu dört pistonlu kaliperlerle ön frenler 380 milimetre çapa ulaştırıldı. Tüm bu geliştirilmeler sonucunda, otomobilin yaya güvenliğine katkı sağlayan Soft Nose ön tasarımında ve elektrikli olarak açılıp-kapanan bagaj kapağındaki DS Performance logoları da diğer DS 7 modellerinden farklılaştırıldığını gösteren ince detaylar arasına ekleniyor.

DS 7 Opera E-Tense 4×4 360’da, 200 HP gücündeki benzinli motoru ile dört tekerlekten çekiş sağlayan ön ve arka akslardaki 110 ile 113 HP gücündeki elektrikli motorlar, şarj edilebilir hibrit segmentinde referans olacak bir güç-ağırlık oranı sağlıyor. Sistemin maksimum tork değeri 520 Nm olan araç, 2021 kg’da tutulan ağırlığı ile sınıfında lider performansıyla öne çıkıyor. Elektrik motorları ile 14,2 kWh kapasiteli batarya birleştiğinde, tamamen elektrikli olarak, 62 km’ye (WLTP şehir içi döngü) ve 57 km’ye (WLTP-birleşik döngü) kadar menzil sunabilirken, otoyol koşullarında 140 km/sa tamamen elektrikli azami sürate erişebiliyor. DS 7 Opera E-Tense 4×4 360, 40 g/km CO2 (WLTP ağırlıklı birleşik döngü) emisyonu ve 1,8 lt/100 km (WLTP ağırlıklı birleşik döngü) yakıt tüketimi sunuyor. 21 inçlik Brooklyn isimli jantları saran 245/35 R21 ölçüsünde Michelin Pilot Sport 4S lastiklerle donatılan DS 7 Opera E-Tense 4×4 360, 0-100 km/sa hızlanmasını 5,6 saniyede tamamlıyor.

Opera: Fransız tarzı zarafet

DS 7, Opera tasarım konseptinde bazalt siyahı ve inci grisi olmak üzere iki renk seçeneği sunuyor. Bu tasarım konsepti tüm motor seçeneklerinde tercih edilebiliyor. Kabin içinde çok sayıda parçanın birleştirilmesiyle ortaya çıkarılan lüks saatlerin metal kayışından esinlenen DS Automobiles ekibi, koltuk tabanı ve sırtlığını tek bir deri parçasından ve dikişsiz tasarlayarak konforlu yolculuk sunuyor. Koltuk, sıradan bir koltuğa kıyasla daha fazla malzeme kullanılarak, yüksek yoğunluklu köpükten üretilmiş. Daha yoğun malzeme sayesinde hem daha yüksek uzun yol konforu sağlanırken hem de yıllar geçse de formu korunuyor. Masaj, ısıtma ve soğutma işlevleri, koltuğun konforunu tamamlıyor. Koltuklardaki Nappa deri, kapı panellerini, ön konsolu ve orta konsolu da kaplıyor. Hava yastığı kapağında da deri kaplama kullanılıyor. İnci dikişli süsleme ve “Clous de Paris” kabartmalı ek parçalar, DS Automobiles ustalarının imzasını taşıyor.

Standart donanımlar, kamera destekli süspansiyon sistemi DS Active Scan Suspension, 2. seviye yarı otonom sürüş sistemi DS Drive Assist, bilgi-eğlence sistemi DS Iris System, yeni DS Pixel LED Vision 3.0 farlar, kamera ve radarla kontrol edilen aktif güvenlik freni, geri görüş kamerası, ön ve arka park sensörleri, ısıtmalı, masajlı ve havalandırmalı ön koltuklar, elektrikli arka koltuk sırtlığı, arka koltuklar için uzaktan kontrol panelli ve anti-alerjen filtreli geliştirilmiş çift bölgeli otomatik klima kontrolü, ısıtmalı ön cam, panoramik açılır cam tavan ile ses ve ısı izolasyonlu yan camları içeriyor.

Written by admin

Honda Formula 1’de yoluna Aston Martin ile devam edecek

EX30 en düşük karbon ayak izine sahip Volvo modeli olacak