in

DS Automobiles’den şık ve zarif detaylar

AUTOSPEEDMAGAZINE.COM – Yeni model tasarımlarında otomobillerin aerodinamik unsurları kadar, ince düşünülmüş şık detaylar da büyük önem taşıyor.

DS otomobillerinin iç mekanları için döşeme üretimine odaklanan özel atölyesi sayesinde, DS 3 Crossback, DS 7 Crossback ve DS 9 modelleri kendilerine özgü zarif detaylara kavuşuyor.

DS Design Studio Paris’in bünyesinde bir zanaatkar ekibi bulunması sayesinde elde edilebilen özgün çizgiler arasında öne çıkan detaylardan birisi de “inci” dikişler.

DS Divine konseptinde kullanılan bu dikiş tekniği beğenilince marka bu tekniği üç yıllık araştırma ve testlerin ardından DS 7 Crossback’e başarıyla taşıdı.

Post-production : Astuce Productions

Özgün ve şık detaylardan bir diğeri ise araçların içerisinde orta konsolun üst kısmında yer alan giyoş motifli saat. Giyoş, Breguet saatlerinin yaratıcısı Fransız Abraham-Louis Breguet’nin ilk kez 1786’da saatlerde kullandığı bir yüzey süsleme tekniğidir. Çivi formunu çağrıştıran bir gravür dizisinden oluşan “Clous de Paris”, güzelliği, inceliği ve dengesiyle en klasik ve ayrıca lüks dünyasında da en sevilen motiflerden biridir.
Giyoş motifli saat kadranları DS 3 Crossback, DS 7 Crossback ve DS 9 modellerinde kullanılıyor.

Post-production : Astuce Productions

Diğer bir şık detay ise DS Active Led Vision. Farların mücevher gibi işlenen Led modülleri, DS 7 Crossback ve DS 9 kilitleri açıldığında mor ışıkla karşılamasının hemen sonrasında 180 derece dönüyor.

Beş aydınlatma modu otomatik olarak etkinleştiriliyor: park hali, şehir içi yol, şehir dışı yol, otoyol ve kötü hava koşulları. DS tarihinden doğrudan ilham alan ‘dönen farlar’ (dinamik viraj aydınlatması) ve otomatik uzun far yardımcısı bu yelpazeyi tamamlıyor. Yolun daha iyi ve daha uzun menzilli veya daha geniş aydınlatılması sayesinde sürücü ve yolcular için güvenlik sağlanıyor.

Written by admin

Alfa Romeo geçmişin kapılarını aralıyor!

​Nissan pilotları sanal ortamda yarışıyor