in ,

DS Techeetah’tan yeni otomobil tasarımı

AUTOSPEEDMAGAZINE.COM – Formula E’ye gelecek sezondan itibaren FIA dünya şampiyonası statüsü resmen verildi.

Sürekli inovasyon sürecinin bir parçası olan popüler elektrikli otomobillerin yarışı, mevcut otomobilin makyajlı bir versiyonu olan Gen2 EVO’yu tanıtacak.

DS Automobiles ve ortağı TECHEETAH, bu aerodinamik devrimin bir uzantısı olarak gelecekte kullanacakları otomobilin tasarım projesini de paylaştı.

DS Automobiles’in motorsporları birimi DS Performance, Formula E’nin yeni nesline geçişini başarıyla tamamlamıştı. Motor gücü 250 kW’a, bataryalar ise 52 kWh’e çıkarılmıştı. Ayrıca pilotlar, 2018/2019 sezonundaki köklü dönüşüm sayesinde %100 elektrik uygulamasına geçiş yapıldığı için E-Prix yarışı boyunca otomobillerini şarj etmek zorunda kalmayacak.

DS TECHEETAH’nın DS E-TENSE FE19 modeli geçtiğimiz sezonda “Pilotlar” ve “Takımlar” kategorilerinde iki kupa kaldırmıştı. DS E-TENSE FE20, dünyanın çeşitli yerlerinde şehir içlerindeki pistlerde düzenlenen yarışlarda başarı elde ederken (geçtiğimiz hafta Santiago’daki yarışta) otomobilin bir üst modeli de geliştirilmeye devam ediyor.

DS Automobiles’in avant-garde prensibi gibi bir yaklaşım ile Formula E de otomobilinin tasarımını 2020/2021 dünya şampiyonası için evrimleştirecek. Otomobilin ön bölümünün ve arka eklentilerin modifikasyonu, gövdedeki “köpekbalığı yüzgeci” detayı ve ön çamurluk kemerlerinin açıklığı sayesinde Gen2 EVO, türünün eşsizliğini sembolize ederken yarının elektrikli motorsporlarını da sembolize ediyor.

DS Automobiles Tasarım Stüdyosu’nun tasarımıyla ilgili danışmanlık verdiği DS TECHEETAH Gen2 EVO 7. sezon için hazırlanan makyajı, DS E-TENSE FE20’deki siyah ve altın renkleri hiç bozmadan hayata geçiriyor. Groupe PSA’nın Formula E’de “Pilotlar” (Jean-Éric Vergne) ve “Takımlar” (TECHEETAH) kategorilerinde ipi göğüsleyen şampiyon premium markası, teknolojik bilgi birikimi ve yenilikçi ruhu güçlü şekilde ifade ederek gelecekteki tasarımın ipucunu günümüzden veriyor.

Formula E, Gen2 EVO modelini 3 Mart 2020’de Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki FIA standında DS TECHEETAH takımıyla ve takımın pilotu Jean-Éric Vergne’le birlikte görücüye çıkaracak. DS Automobiles’in elçiliğini de yapan Jean-Éric Vergne, art arda Formula E şampiyonu unvanı kazanan ilk pilot olma özelliğini taşıyor.

Written by admin

SEAT’tan üretim sanatı

Volvo Car’da Sabri Sözen dönemi