in ,

Lexus’dan yeni nesil klima teknolojisi: nanoe X

AUTOSPEEDMAGAZINE.COM – Havayı temizleyerek, sağlıklı bir atmosfer sunulmasını sağlayan yeni nesil nanoe X klima teknolojisi Lexus’un bütün ürün gamında yerini alıyor.

Sistem, klimanın hava akımına bıraktığı su moleküllerinin içerdiği mikroskobik hidroksil radikaller sayesinde, virüsleri, bakterileri, polenleri ve diğer alerjenleri engelliyor. Aynı zamanda küfün yayılmasına karşı da etki gösteriyor. Araç içerisinde kötü kokuları yok eden nanoe X kliması, cildin ve saçların nemli kalmasını sağlayarak içeride herkesi rahat etmesine yardımcı oluyor.

Yeni nesil nanoe X teknolojisi ilk kez 2021 yılında Lexus ES ile tanıtılmıştı. Bununla birlikte yeni UX, yeni RX ve yeni tam elektrikli RZ modellerinde de yerini alarak tüm ürün gamında kullanılıyor.

Bağımsız organizasyonlar ve akademik kuruluşlar tarafından test edilen nanoe X klimanın bir saat içerisinde virüslerin ve bakterilerin yüzde 99’undan fazlasını engelleyebileceğini kanıtladı.

Daha önce Lexus araçlarında yer alan ilk nanoe teknolojisinin yeni nesli olan nanoe X, kabine yayılan hidroksil radikal parçacıklarının sayısını saniyede 480 milyardan 4.8 trilyona çıkararak 10 kat artırıyor ve bu sayesinde etkinliğini de yükseltiyor.

Bu gelişmiş hava temizleme teknolojisinin avantajları, her yolculukta kendisini gösteriyor. Özellikle çok kirli kentsel alanlarda araç kullanırken kabinde her zaman temiz hava solunmasını sağlıyor.

Written by admin

Renault Austral’e bir ödül de Autobest’ten!

Hyundai IONIQ modellerine Autobest’ten 3 ödül birden!