in , ,

MG4 Electric XPOWER son çeyrekte Türkiye’de

AUTOSPEEDMAGAZINE.COM – Tamamen elektrikli MG4’ün XPOWER isimli yüksek performanslı versiyonu son çeyrekte Türkiye yollarına çıkacak.

320 kW (435 HP) maksimum güç ve 600 Nm maksimum tork üreten çift elektrikli motoruyla bugüne kadar üretilen en güçlü seri üretim MG otomobili unvanını almaya hazırlanan yeni MG4 Electric XPOWER, 0-100 km/s hızlanmasını 3.8 saniyede tamamlıyor.

Yeni model, alışılagelmiş yüksek performanslı hatchback modellere kıyasla daha mütevazı ancak yine de gösterişli görünüyor. Zarif dış tasarım ve teknik geliştirmeler; “XPOWER” fren kaliperleri, çift renkli siyah tavan, yeni 18 inçlik alaşım jantlar ve cilalı süslemelere ek olarak özel ve MG tarihinde önemli bir yere sahip “Hunter Green” renk seçeneğini de içeriyor.

MG4 Electric, yeni versiyonuyla otomotiv pazarındaki önemli bir boşluğu dolduruyor. MG’nin yüksek performanslı otomobil pazarına merakla beklenen dönüşünü simgeleyen MG4 Electric XPOWER, pek çok özelliğiyle yeni bir kilometre taşı oluyor. Geleneksel ve gürütülü yüksek performanslı hatchback modellere çevre dostu ve sessiz bir sürüş alternatifi oluşturan MG4 Electric XPOWER, saf performans arayışı içinde olan müşterilere hitap ediyor. XPOWER ayrıca ödüllü MG4 ailesinin teknoloji ve donanım özelliklerinin yanı sıra hatchback özelliklerini de bünyesinde barındırıyor.

Gelmiş geçmiş en güçlü MG

MG4’ün Modüler Ölçeklenebilir Platformu (MSP) üzerine inşa edilen MG4 Electric XPOWER, önde (150 kW) ve arkada (170 kW) elektromotorları aracılığıyla dört tekerleğe 320 kW-435 HP sistem gücü sağlayan tamamen yeni bir çift motorlu konfigürasyona sahip. Gelişmiş güç-aktarma sistemi, yüksek performanslı hatchback modellere rakip bir performans sunuyor. Ayrıca gücü etkin bir şekilde dağıtmak ve virajda sürücü katılımını en üst düzeye çıkarmak için gelişmiş yeni teknolojik güncellemeler içeriyor. Yeni kalkış kontrolü işlevi performansa önemli katkılar sağlıyor. Bu sistemin etkisiyle yeni MG4 Electric XPOWER, 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3.8 saniyede tamamlayabiliyor.

Yeni Dinamik Viraj Kontrol Sistemi, ilk kez bir MG’de kullanıma sunuluyor. Bu sistem, kilitli bir elektronik diferansiyele ve Akıllı Motor Kontrolü’ne sahip. Sistem, dört tekerleğin her biri arasında tork yönlendirmesi yaparak, farklı sürüş koşullarında maksimum tutuş ve üstün sürüş dengesi sağlıyor. Yeniden ayarlanan yay ve amortisörler, daha sert viraj denge kolları ve daha keskin direksiyon olmak üzere yürüyen aksam kapsamlı bir şekilde güncellendi. Yüzde 25 oranında sertleştirilen süspansiyon sistemiyle de mevcut MG4 modellerinin beğenilen sürüş özellikleri yüksek performansa uyum sağlayabiliyor. MG’nin mühendislik ekibi, rejeneratif fren yazılımını da uygun koşullarda tek pedallı sürüşe izin verecek şekilde yeniden kalibre etti. Artırılmış fren gücü sayesinde MG4 XPOWER, 100-0 km/s durma mesafesini sadece 33,9 metrede gerçekleştiriyor. Bu fren performansında hava kanallı 345 mm’lik diskler kadar, yuvarlanma verimliliğinden ödün vermeden oldukça iyi tutunma seviyeleri sunan yeni Bridgestone Turanza lastiklerin de payı var.

MG EX4 Konsept

MG ayrıca yeni bir yüksek performanslı MG konseptini, Goodwood Hız Festivali sırasında görücüye çıkardı. MG4 Electric XPOWER’ın elektrikli güç-aktarma sistemleri tarafından desteklenen MG EX4, 1980’lerin Metro 6R4 ralli efsanesini cesurca yeniden yorumluyor. Yeni MG Cyberster’ın gelişiminde kilit rol oynayan MG’nin Londra ekibi tarafından tasarlanan EX4, özellikle Goodwood için tasarlanan özgün bir görünüme sahip oluyor ve Metro 6R4’ün 40. yıl dönümünün kutlanması sebebiyle hazırlandı.

Written by admin

Yenilenen Peugeot 3008 kamuflajıyla yollarda!

Yenilenen Hyundai KONA Türkiye’de satışa sunuldu