in ,

Yamaha’ya Red Dot’tan iki ödül birden!

AUTOSPEEDMAGAZINE.COM – Yamaha MT-09 ve XMAX 300, tasarım alanında dünyanın en prestijli uluslararası ödülleri arasında yer alan 2024 Red Dot Ödülleri’nde Ürün Tasarımı kategorisinde ödüllere layık görüldü.

Bu ödüllerle birlikte Yamaha, 13 yıldır üst üste tasarım ödülü almış oldu.

MT-09 dördüncü nesliyle dikkat çekiyor

Yamaha’nın ödüllü modeli MT-09, ilk nesliyle 2013 yılında pazara sunuldu ve bugün de dördüncü nesliyle yollarda yerini alıyor. 2024 model Yamaha MT-09, ön grenajından yakıt deposuna ve kuyruğuna kadar entegre bir form sunarak daha özgür bir sürüş keyfi sağlayacak şekilde tasarlanmış. Sezgisel kullanımı destekleyen kumanda mekanizmasından, hava giriş sesini ileten akustik amplifikatör ızgaraya kadar her ayrıntı, sürücünün duygularını harekete geçiren teknoloji ve tasarımla şekillendirilmiş.

XMAX

Yamaha XMAX, pazara sunulduğu 2006 yılından bu yana geçen 18 yılda, Avrupa’nın önde gelen şehir içi ulaşım aracı olarak kendini kanıtladı ve güncel haliyle küresel bir model olarak yoluna devam ediyor. Red Dot Tasarım Ödülü’ne layık görülen XMAX, insan ve makine arasındaki ilişkiye odaklanırken güncel nesliyle dinamizm, rahatlık ve konfor gibi özellikleri öne çıkarıyor. Sport Scooter serisinde yer alan modelin spor bir motosiklete benzer güç karakteristiği dar bir gövdede kompakt tasarım ve konfor ile buluşarak, duyguları harekete geçiren bir bütün oluşturuyor. Gelişmiş oturma pozisyonu ve iki kapalı kask için gereken depolama alanı sunan sele altı saklama alanı ile XMAX, 2023 yılında pazara sunulan en güncel nesliyle daha işlevsel bir yapı sunuyor.

Written by admin

Mercedes-Benz G Serisi’ne elektrik yorumu

Yeni nesil Duster Renault logosuyla Türkiye’de