in ,

Yenilenen BMW X2 sDrive20i ve BMW iX1 eDrive20 ön siparişe açıldı

AUTOSPEEDMAGAZINE.COM – Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW, Spor Aktivite Coupe (SAC) sınıfındaki kompakt modeli X2 ile tamamen elektrikli kompakt SAV modeli iX1’in model yelpazesini; verimli içten yanmalı ve yeni motor seçenekleriyle genişletiyor.

Yeni X2 sDrive20i 3 milyon 131 bin 400 TL’den, Yeni iX1 eDrive20 ise 2 milyon 525 bin 800 TL’den başlayan fiyatlarla ön rezervasyon sürecine başladı.

Üç silindirli benzinli-mild hybrid güç ünitesine sahip Yeni X2 sDrive20i, 48V teknolojili motoru sayesinde 170 beygir güç üretirken, WLTP normlarına göre 6-6,5 lt / 100 km yakıt tüketimi sunuyor. 7 ileri çift kavramalı şanzımanla kombine edilmiş bu ünite hem geleneksel sürüş keyfini hem de yakıt ekonomisini beraberinde getiriyor.

Premium kompakt segmentinde bir ilk niteliğinde olan Iconic Glow kontür aydınlatmalı altıgen BMW Böbrek Izgaraları, yeni nesil BMW X2’nin en çarpıcı dış tasarım detayları arasında yer alıyor. Yeni BMW X2’nin yeniden tasarlanan farları mavi detaylara sahip Adaptif LED teknolojisi ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Bir önceki nesline göre daha sportif ve keskin çizgilere sahip Yeni X2 boyutlarıyla da öne çıkıyor. Otomobil, ilk jenerasyona göre 194 mm daha uzun, 21 mm daha geniş ve 64 mm daha yüksek. Artan boyutları Yeni X2’nin aks mesafesine olumlu katkıda bulunuyor ve otomobil, kabininde önceki jenerasyona kıyasla çok daha ferah bir yaşam alanı sunuyor.

BMW markasının yaratıcısı olduğu SAC formu, Yeni X2’nin önden arka kısmına doğru uzayan ve alçalan tavan yapısıyla yan profilde vurgulanıyor. Özellikle M Sport tasarım ile daha sportif bir görünüm kazanan model, yeniden tasarlanan arka aydınlatma grubu ve görünmeyen egzoz çıkışlarına sahip difüzörü ile dikkat çekiyor.

Yeni X2’nin kabini dinamizmle modernliği bir araya getiriyor. Kokpitin merkezi konumundaki BMW Kavisli Ekran, yüzer kontrol paneliyle tüm sisteme ergonomik bir erişim imkânı tanıyor. Böylece sürücü kullanım esnasında gözünü yoldan ayırmadan multimedya sisteminde dilediği değişiklikleri yapabiliyor. İç mekânda yer alan kontrol ekranı ve sesli komut enstrümanları sayesinde fiziksel düğme ve kontrollerin sayısı önemli ölçüde azaltılıyor.

Yeni X2’de elektrikli ayarlanabilir ön koltuklar, sürücü tarafında hafıza özelliğini de barındırıyor.

Yeni BMW iX1 eDrive20


Üçüncü jenerasyonuyla dikkat çeken özelliklere kavuşan Yeni X1, tamamen elektrikli versiyonunda sunduğu motor seçenekleriyle öne çıkıyor.

Yeni iX1’in motor seçenekleri arasına eklenen eDrive20 versiyonu otomobilin yüzde 40 ÖTV diliminde yer almasına olanak tanıyor. Yeni iX1 eDrive20’nin ön aksta yer alan elektrik motoru 204 beygir güç üretiyor. 64.8 kWh kapasiteye sahip, aracın gövdesinin ortasında yer alan bataryaları sayesinde 477 km’ye kadar menzili kullanıcısına sunan Model, sadece 29 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşıyor.

X-Line ve M-Sport tasarım paketleriyle tercih edilebilen Yeni iX1 eDrive20, geniş donanım özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Isıtmalı Özelliğine Sahip Elektrikli Ön Koltuklar ve Hafızalı Sürücü Koltuğu, Panaromik Cam Tavan, Otomatik Bagaj Kapağı, Adaptif LED Farlar, BMW Live Cockpit Plus, Sürüş Asistanı ve Park Asistanı Yeni BMW iX1 eDrive20’nin öne çıkan standart donanımları arasında yer alıyor. Otomobilini kişiselleştirmek isteyen kullanıcılar Head Up Display, 360 derece görünüme imkan sağlayan Park Asistanı Plus, yarı otonom sürüş özelliği kazandıran Sürüş Asistanı Plus, masaj desteği sunan Aktif Ön Koltuklar donanımlarını opsiyonel olarak tercih edebiliyorlar.

Written by admin

Hyundai’den IONIQ 6 için yeni donanım seviyesi

Ferrari SF-24 tanıtıldı