in ,

Yenilenen Citroen C3 Aircross yüzünü gösterdi

AUTOSPEEDMAGAZINE.COM – Citroen, yakında Avrupa’da satışa sunulacak olan yeni C3 Aircross ile ilgili ilk görselleri yayınladı.

Hatchback C3 ile aynı tasarım kimliğini paylaşan markanın B-SUV modeli C3 Aircross, geniş iç hacmi ve gelişmiş araç içi konfor özellikleriyle iddiasını artırıyor.

Yeni C3 Aircross, hacthback sınıfındaki C3 ile aynı akıllı otomobil platformunu esas alıyor ve bu sayede özellikle güç-aktarma sistemlerinde esneklik ve maliyet verimliliği sağlıyor.

Citroen’in ilk kez Oli konsepti ile tanıttığı ve C3 ile ilk kez uyguladığı yeni tasarım dili unsurlarını benimseyen yeni C3 Aircross, tasarımıyla yeni marka kimliği imzasını ve iddialı görsel dilini bütünleştiriyor. Yeni Citroen logosunu sergileyen C3 Aircross’un dik tasarımlı ön bölümü, 3’e ayrılmış aydınlatma bölümüyle karakteristik bir ışık imzası kullanıyor. Modern bir görünüm ortaya koyan tasarım, aynı zamanda çift şeritli marka logosunu belirli unsurlara entegre ediyor. Bunların yanı sıra yeni araçta Citroen algısını daha da arttırmak üzere ek kişiselleştirme çözümleri de sunuluyor. Bu çözümler arasında çift renkli tavan, tampon hizasında ve köşelerde renkli kilpsler gibi kişiselleştirme seçenekleri yer alıyor.

SUV çizgileri

Yeni C3 Aircross, yumuşak ve zarif hatlara sahip önceki modelden, daha köşeli, kaslı ve iddialı bir duruş ile yeni tasarıma geçiş yaparak radikal bir tarz değişimi ortaya koyuyor. Model, yüksek ve yatay motor kaputu, artırılmış iz genişliği, 690 mm çapındaki büyük tekerlekleri çevreleyen belirgin çamurluk kemerleri ve güçlü omuz çizgisiyle yine güçlü bir SUV karakteri sergiliyor. Her karakteristik çizgi, modele dinamizm ve enerji katıyor. Tüm bu tasarım unsurlarıyla birlikte yeni araç oldukça dengeli ve güçlü bir silüet sunuyor.

C3 Aircross, 4,39 metre uzunluğa ulaşan yeni boyutlarıyla daha fazla iç hacim sağlıyor. Dengeli oranlara sahip olan model sınıfının en uzun aks mesafesiyle dikkat çekiyor ve bu sayede arka yolcular için daha fazla diz mesafesi de sağlıyor. C3 Aircross, geniş iç hacmine karşın park ve manevraları kolaylaştıran kompakt dış boyutlara sahip.

Elektrikli ve hibrit seçenekleri

C3 Aircross, ilk kez geleneksel içten yanmalı motor seçeneği dışında elektrikliye geçişi kolaylaştıran bir hibrit çözüm sunuyor. Model ayrıca Avrupa’da üretilen uygun fiyatlı tamamen elektrikli güç-aktarma sistemleriyle de satışa sunulacak.

C3 Aircross’un SUV silüeti yerden yüksek bir yapı sunuyor. Bu yapı sürüşü daha güvenli hale getiriyor, araca erişimi kolaylaştırıyor ve daha iyi görüş sağlayan yüksek bir sürüş pozisyonunu destekliyor. Ayrıca tüm bu unsurlar kabin içi rahatlık hissine katkıda bulunuyor.

Yaz aylarında Avrupa’da pazara sunulması planlanan yeni model, son derece rekabetçi kompakt SUV pazarında tamamen yeni bir vizyon ile sahne alacak. Avrupa’da B-SUV satışları 2020 yılından bu yana B-HB satışlarını geride bırakıyor. Rekabetin her geçen gün arttığı bu pazarda satışlar her yıl 2 milyon adedi aşıyor. Citroen bu pazar segmentine 2008 yılında Citroen C3 Picasso ile girdi. Aslında o yıllarda gerçek anlamda bir B-SUV sınıfı olmamasına rağmen Citroen, yenilikçi bir yaklaşımla sihirli kutu karakterine sahip işlevsel bir araçla yükseltilmiş sürüş pozisyonu ve geniş iç mekana sahip bir model sunuyordu. 2017 yılında ise Aircross ile buna farklı kodları eklendi ve ortaya C3 Aircross çıktı.

Citroen, ailelerin beklentilerini karşılamak üzere yeniden tasarlanan C3 Aircross’u 2024 yılının ortalarında tanıtacak. Yeni C3 Aircross; belirli pazarlarda sunulacak olan 7 kişilik modüler versiyonuyla, hibritten tamamen elektrikliye kadar elektrikli güç-aktarma seçenekleri ve bağlantı özellikleriyle yollara çıkacak.

Written by admin

BOM Karting genç pilotlarını tanıttı

Yenilenen Opel Grandland tanıtıldı