in ,

Yeni Yamaha Tracer 700 Türkiye’de

AUTOSPEEDMAGAZINE.COM – Yamaha’nın Sport Touring segmentindeki güçlü temsilcisi Tracer 700, yen, yüzüyle Türkiye’de satışa sunuldu.

Optimize edilen yakıt enjeksiyonu, ateşleme ayarları, geliştirilmiş hava girişi, güncellenmiş egzoz ayarları ve EU5 standartlarını aşmasını sağlayan egzoz sistemi ile yeni Yamaha Tracer 700 bayilerde yerini aldı.

Icon Grey; Sonic Grey ve Phantom Blue renkleriyle satışa sunulan modelde 689 cc 2 silindirli CP2 motor kullanılıyor. Model 17 litrelik yakıt deposuna sahip.

Agresif yeni iki farlı ön yüz ve yeni yarım karenaj

İki adet keskin LED sinyal lambasına ve gece görüşü için güçlü ikili LED projektör farlara sahip Tracer 700, agresif bir yeni görünüme sahip. Kompakt ve hafif, katmanlı karenaj modelin dinamik duruşunu vurguluyor, motosiklete çok daha keskin ve agresif bir görünüm kazandırıyor. Yakıt deposu kapağıyla kesintisiz bir şekilde birleşen bu kompakt ve aerodinamik karenaj, uzun mesafeli sürüşlerde daha fazla konfor için rüzgar ve hava koşullarına karşı daha iyi bir koruma sağlıyor. Yeni tasarlanan ön çamurluk ise bu yeni tasarımı takip ederek motosikletin üstün tarzını güçlendiriyor.

Yeni Tracer 700, Yamaha’nın üstün 689 cc 2 silindirli çapraz düzlem konseptli motorundan güç alıyor. Eşit olmayan ateşleme sırası sağlayan 270° krank mili, sürücünün verdiği gaza doğrudan tepki vererek güçlü ve doğrusal bir tork sunuyor. 8750 dev/dak’da maksimum güç ve 6500 dev/dak’da maksimum tork üreten Tracer 700’ün motoru, geniş doğrusal tork aralığı, motor devir aralığı boyunca güçlü hızlanma kabiliyeti sağlarken yenilenmiş ikincil dişli oranları sayesinde 6 vitesli şanzıman ile yola çıkıyor.

Kompakt ve hafif şasisi sayesinde yalnızca 196 kg ile sınıfındaki en düşük ıslak ağırlık değerine sahip olan Tracer 700, iyi bir güç/ağırlık oranına sahip.

Ayarlanabilir ön ve arka süspansiyon

Sürücünün motosikletin yol tutuş performansından tam olarak yararlanabilmesi ve her sürüşten keyif alabilmesi için yeni modelde, güçlendirilmiş 41 mm kartuş tipi ön amortisörler bulunuyor. Yol tutuş özelliklerini optimize etmek için yay oranı ayarlanan yeni modelde, ön yükleme ve tepki seviyesi ayarlanabilen arka amortisörlerle motosiklet farklı sürücü ağırlığı ve yol koşullarına göre kolayca ayarlanabiliyor.

Optik özellikleri iyileştirilmiş ince, aerodinamik ön cam, tek elle kolayca ayarlanarak rüzgar şiddetini azaltıyor. Ayrıca yeniden tasarlanmış elcik korumalar ise rüzgar ve hava koşullarına karşı koruma sağlıyor.

Daha fazla konfor

Yüksek donanımlı Sport Tourer modeli olarak öne çıkan Tracer 700’ün, 34 mm genişliğindeki yeni gidonu ve sele tasarımı, ergonomiyi artırarak, uzun mesafede daha fazla kontrol kabiliyeti sağlıyor. Bir veya iki kişi tarafından kullanılabilen tek parçalı sele, sürücü ve yolcuya daha fazla konfor ve özgürlük sunuyor.

Negatif LCD göstergeler

Tracer 700’deki diğer bir yenilik, anlaşılır işaretlere sahip çok işlevli ekranı olan negatif LCD gösterge paneli. Devir saati ve büyük vites konumu göstergesinde spot renk kullanılan göstergede, sürücü sol gidondaki uzak anahtarı kullanarak ekranı kolayca ayarlayabiliyor. Kompakt ve hafif led sinyaller, ön tarafta yeni elcik korumalar ile birleştirilerek yeni Tracer 700’ün dinamik karakterine uygun, hafif, çevik ve modern bir görünüm katıyor.

Written by admin

Hyundai’nin elektrikli geleceği: Prophecy EV Concept

Volvo Cars’dan yeni pil montaj hattı